header

Kerhon hallitus palkitsee joka syksy kerhon toiminnassa ansioituneita toimijoita.

Vuosikokouksessa 18.11.2016 kerhon vuoden 2016 palkitut:

  • Vuoden Urheilija: Veikka Vähämäki, Enduro
  • Vuoden Nuorisourheilija:  Leevi Jalonen, MX
  • Vuoden tsemppari: Ville Peltonen
  • Toimitsija: Sami Tuominen
  • Veteraaniurheilija: Juha Puotsaari, Enduro
  • Kerhon ansiomerkki: Ville Peltonen ja Konsta Paulamäki
  • SML:n pronssinen ansiomerkki: Sami Tuominen
  • Erkoismaininta: vuoden 2016 soppamies: Petri Pantsu
Pokaali

palkitut 2016

Kerhon vuoden 2016 palkittuja.

Palkitut kerholaiset kautta aikain:

Urheilijat:

  • 1984 Juhani Valaskari (RR)
  • 1985 Juhani Torkkeli
  • 1986 Tapani Nurmi (MX)
  • 1987 Tapani Nurmi (MX)
  • 1988 Erkka Korpiaho (RR)
  • 1989 Erkka Korpiaho (RR)
  • 1990 Erkka Korpiaho (RR)
  • 1991 Erkka Korpiaho (RR)
  • 1992 Jani Nurminen (Enduro)
  • 1993 Erkka Korpiaho (RR)
  • 1994 Erkka Korpiaho (RR)
  • 1995 Pekka Päivärinta ja Ari Heinonen
  • 1996 Pekka Päivärinta ja Ari Heinonen
  • 1997 Katja Sorola (RR)
  • 1998 Juha Ruotsalainen (MX)
  • 1999 Veijo Matinaho (Trial)
  • 2000 Tommi Lehmusvirta (MX)
  • 2001 Tommi Lehmusvirta (MX)
  • 2002 Tommi Lehmusvirta (MX)
  • 2003 Tommi Lehmusvirta (MX)
  • 2004 Lehmusvirta (MX)
  • 2005 Jarno-Petteri Parviainen (RR)
  • 2006 Tommi Lehmusvirta (MX)
  • 2007 Tommi Lehmusvirta (MX)
  • 2008 Eeli Takatalo (MX)
  • 2009 Eeli Takatalo (MX)
  • 2010 Kim Hellman (MX)
  • 2011 Kim Hellman (MX)
  • 2012 Juha Puotsaari (Enduro)
  • 2013 Eeli Takatalo (MX)
  • 2014 Veikka Vähämäki (MX)
  • 2015 Juha Puotsaari (Enduro)
  • 2016 Veikka Vähämäki (Enduro)

Veteraaniurheilijat:

  • 2013 Veijo Matinaho (Trial)
  • 2014 Juha Puotsaari (Enduro)
  • 2015 Veijo Matinaho (Trial)
  • 2016 Juha Puotsaari (Enduro)

Nuoret urheilijat:

  • 1984 Jani Nurminen trial
  • 1985 Sami Avoranta MX
  • 1986 Mika Huovinen MX
  • 1987 Jarno Saarela  trial
  • 1988 Christian Rislakki trial
  • 1989 Tuomas Saukkio MX
  • 1990 Jarno Saarela trial
  • 1991 Tuomas Saukkio MX
  • 1992 Jani Ahlqvist MX
  • 1992 C-80 MX-joukkue:
  •             - Jani Ahlqvist
  •             - Marko Alifrosti
  •             - Johannes Karjalainen
  •             - Tommi Lehmusvirta
  • 1994 Jani Ahlqvist MX
  • 1995  C-80 MX-joukkue:
  •             - Miika Kyynäräinen
  •             - Marko Laine
  •             - Juuso Ojala
  •             - Henrik Salonius
  • 1996 Miika Kyynäräinen MX
  • 1997 Henrik Salonius MX
  • 1998 Vesa Kosonen MX
  • 1999 Marko Toivonen MX
  • 2000 Marko Toivonen MX
  • 2001 Ossi Toivonen MX
  • 2002 Hanssi Laajajärvi ja Riku Ruotsalainen MX
  • 2003 Riku Ruotsalainen MX
  • 2004 Eeli Takatalo MX
  • 2005 Sauli Kokkonen MX
  • 2006 Eeli Takatalo MX
  • 2007 Eeli Takatalo MX
  • 2008 Waltteri Heinonen MX
  • 2009 Waltteri Heinonen MX
  • 2010 Waltteri Heinonen MX
  • 2011 Joska Huovila MX
  • 2012 Leevi Takatalo (MX)
  • 2013 Veikka Vähämäki (MX)
  • 2014 Niklas Laine (MX)
  • 2015 Leevi Jalonen (MX)
  • 2016 Leevi Jalonen (MX)

Toimitsijat:

  • 1985     Kari Tuomi
  • 1986     Heikki Nurminen
  • 1987     Risto Lintula
  • 1988     Matti Koski
  • 1989     Hannu Laajajärvi
  • 1990     Sirkka-Liisa Kulmala
  • 1991     Turjo Helmiö
  • 1992     Veijo Matinaho
  • 1993     Ari Alifrosti
  • 1994     Raimo Laine
  • 1995     Marita Karjalainen
  • 1996     Hannu Laajajärvi
  • 1997     Mika Salonius
  • 1998     Veijo Matinaho
  • 1999     Naisjaosto
  • 2000     Juha Ruotsalainen
  • 2001     Seija ja Tuomo Kosonen
  • 2002     Turjo Helmiö
  • 2003     Juha Ruotsalainen
  • 2004     Frej Öster
  • 2005     Ari Heinonen
  • 2006     Ari Rinne
  • 2007     Frej Öster
  • 2008     Maritta Virtanen
  • 2009     Jarmo Heinonen
  • 2010     Mika Vähämäki
  • 2011     Jarmo Heinonen
  • 2012     Jesse Sanden
  • 2013     Tuomas Laine
  • 2014     Tomi Grönfors
  • 2015     Jussi Järvelä
  • 2016     Sami Tuominen

Tsempparit

(Taksi Veijo Matinahon lahjoittaman kiertopalkinnon saajat)

  • 2003 Niilo Öster Trial
  • 2004 Tuomas Tamminen MX
  • 2005 Tuukka Järvelä Trial
  • 2006 Rauno Nurminen MX
  • 2007 Raimo Saukkio Matkamotoristit
  • 2008 Jarno-Petteri Parviainen RR
  • 2009 Juha Puotsaari Enduro
  • 2010 Petri Pantsu ja Veijo Matinaho MX Classic lk SV 1
  • 2011 Niko Flink Enduro
  • 2012 Joska Huovila MX
  • 2013 Niklas Laine
  • 2014 Konsta Paulamäki
  • 2015 Leevi Takatalo
  • 2016 Ville Peltonen